אודות About

בלוג זה מוקדש לתכנים הקשורים למפרץ חיפה ומצבו כמוקד תעשייתי מזהם. בבלוג מרוכזים ידיעות דיווחים וכתבות על המתחולל באיזור מתוך המתפרסם בתקשורת הממוסדת וגם האלטרנטיבית.
שימת לב מיוחדת ניתנת כאן לקשר בין התעשייה, הזיהום הסביבתי והתחלואה, התעשייה והחומרים המסוכנים שהציבור עלול להיחשף עליהם וגם קשרים הנובעים מיחסי הטייקונים הידועים עם הפוליטיקאים, המקומיים והארציים.
כבר לפני 32 שנים התפרסמו כתבות על הקשר בין התיעוש והתחלואה באיזור חיפה (סרטן ללא הוכחה? כתבת תחקיר מ-1984), אך הנושא לא נבדק לעומק, או הוצנע בכוונה לאורך השנים. בחיפה מרוכזים אינטרסים כלכליים עירונים וממשלתיים ושם גם האזור המזוהם ביותר בישראל. על פי דו"ח המשרד לאיכות הסביבה על פליטות המזהמים ב-2013 העיר עם פליטות הזיהום הרבות ביותר היא חיפה. כך גם ב 2014: בתי הזיקוק בחיפה מדורגים בראש המפעלים המזהמים. ריכוז התעשייה הכבדה מושכת גם תנועת כלי רכב גדולים להובלת סחורות, וגם תנועת האניות הקשורה במפעלים הגדולים משפיעה ומוסיפה זיהום. לכל אלה נוספת תחנת הכח של חברת החשמל שמיקומה גבוה ברשימת המזהמים.
הסכנות לציבור הנחשף לתעשייה המזהמת וההשפעה על בריאות הציבור החי במטרופולין נבדקים בתקופה זו במחקר ארוך שנים שתוצאות הביניים שלו לא נחשפו לציבור עד כה. טענות על הקשר לתחלואה נבדקות אך בשלב זה נותרות בידי משרדי הממשלה (דו"ח ניטור הזיהום בחיפה הושלם – אך לא יפורסם, יאיר קראוס  31.3.2016 NRG). ראו גם – דוח הזיהום בחיפה הוגש למשרדי הממשלה – ממצאיו יישארו חסוייםעדי חשמונאי 31.3.2016  Walla.

הבלוג שלפניכם מחבר לתכנים שפורסמו בכלי התקשורת השונים, מוסיף דברי קישור עצמאים ומעלה חומרים חזותיים מקוריים של כותב שורות אלה, בעיקר. הבלוג בעריכה מתמדת והשינויים בו תכופים.

  • – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –
כתבות על המתרחש במפרץ חיפה יהיו פתח נאה להסבר, ולמקור מידע להתייחסות.
Israeli government sending mixed messages on Haifa pollution – HAARETZ, April 16 2015
Health Ministry retracts claim Haifa air pollution causes childhood cancer – IsraelHayom April 22 2015
Don't be fooled: Haifa's pollution problem is very real – Haaretz, April 22 2015
Environment Ministry sues gas companies for Haifa pollution – The Jerusalem Post, Aug 17 2008
Haïfa. Pollution cancérigène : 5 usines fermées – Jforum, April 20 2015
The BBC's Marie Keyworth reports from Haifa BBC Radio, May 20 2015

 

 

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s